A picture

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obecný rozhlas


MS_logo_


VC

Užitočné odkazy

Mobilná aplikácia

v obraze

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Voľne k stiahnutiu:

google playApp store

Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, piatok 1. 3. 2024
mierny dážď 12 °C 9 °C
mierny dážď, dosť čerstvý juhovýchodný vietor
vietorJV, 6.01m/s
tlak1010hPa
vlhkosť80%
zrážky5.38mm

Obsah

Sväté omše ONLINE + duchovné služby

Typ: cirkev
stream Dávame Vám do pozornosti niektoré z dostupných online médií, ktoré sprostredkúvajú ONLINE prenosy z bohoslužieb a farnosti/kostoly ponúkajúce možnosť sviatosti zmierenia a prijatia Eucharistie. Zároveň zverejňujeme linky duchovnej podpory Nitrianskeho biskupstva.

Ak je to možné a potrebné, sprostredkujte svojim starším rodinným príslušníkom online prenosy svätých omší.Prehľad živých prenosov na celom Slovensku nájdete aj tu: https://www.svataomsa.sk/


TV LUX

 


Prágai Magyar Katolikus Plébania (HU)

 

 


RTVS - Slovenská televízia

 


RTVS – Rádio Regina

 


Piaristický kostol sv. Ladislava v Nitre

 


Farnosť Nitra - Horné mesto - Františkáni (pod hradom)

 


Katedrála-Bazilika sv. Emeráma v Nitre

 


Rádio LUMEN

 


RÁDIO MÁRIA

 


TV NOE

 Jednotlivé médiá budeme postupne dopĺňať. Cieľom tohto príspevku nie je propagácia žiadnej z mediálnych zdrojov, ale sprostredkovanie možnosti sledovania živých prenosov svätých omší.

Veľmi radi privítame aj Vaše (obľúbené / známe) typy na ďalšie médiá.TELEFONICKÉ LINKY DUCHOVNEJ POMOCI A PODPORY V NITRIANSKEJ DIECÉZE

V súvislosti s aktuálnou situáciou spôsobenou koronavírusovou pandémiou na Slovensku a blížiacimi sa Vianočnými sviatkami Nitrianske biskupstvo pripomína existenciu zriadených telefónnych liniek pre poskytovanie duchovnej pomoci a podpory veriacim Nitrianskej diecézy.

Linky sú k dispozícii denne od 9,00 do 18,00 hod.

Čísla liniek:

  • 0910 842 511

  • 0910 842 512

  • 0910 842 513

 

Linky sú jedným z príspevkov biskupstva do súboru opatrení v záujme zmierňovania následkov stavu zapríčineného koronavírusovou pandémiou a opatreniami prijatými pre elimináciu jej šírenia. Na to doplatia zvlášť ľudia, ako sú kresťanskí seniori, osamelí, či chorí, ktorí sa ťažko zmierujú s tým, že vzhľadom k prijatým opatreniam sa v tomto období nemôžu dostať ani do kostolov, ktoré boli často ich jediným útočiskom, miestom pre spoločenské stretávanie, či prameňom, kde čerpali posilu a zmysel pre svoj život v kresťanskej viere.

Na telefónnych linkách sú preto denne k dispozícii kňazi, ktorí sú pripravení viesť duchovné rozhovory s tými, ktorí budú cítiť potrebu porozprávať sa s nimi, aby sa im ľahšie znášali dni plné samoty, strachu, obáv, beznádeje, či odlúčenia od spoločenstva Cirkvi.

Zriadenie telefónnych liniek duchovnej pomoci a podpory je prejavom ľudskosti, kresťanskej solidarity, ale aj povinnosti Cirkvi byť blízko pri tých, ktorí to v ťažkých chvíľach potrebujú.

Prosíme preto volajúcich, aby linky nezneužívali, ale využívali v záujme duchovnej pomoci. Zároveň prosíme o trpezlivosť, ak by bola niektorá z liniek nedostupná, nakoľko kňazi, ktorí ich obsluhujú si popritom musia plniť aj svoje kňazské povinnosti na miestach, kde sú v rámci pastorácie zaradení.

(Zdroj: Biskupstvo Nitra, FB)


Vytvorené: 22. 12. 2020
Posledná aktualizácia: 7. 2. 2022 10:04
Autor: Správca Webu